
Tempest 650 Nordic
Tempest 650 Nordic er en allsidig RIB som passer perfekt for hele familien. Et høyere løft i skroget, gir båten en mikere gange og er enkel å betjene på sjøen. Den har romslige stuerom i baugen med solseng, stor styrekonsoll og førerbenk med vippefront. Aktersofaen kan enkelt omgjøres til en solseng.
Tempest 650 Nordic omtales som den perfekte rib for hele familien! Den har et skrog som har mer løft enn tidligere modeller. Dette betyr at båten går høyere i vannet og er mykere i sjøen enn tidligere og er enkel å håndtere. store stuerom i baugen med solseng, og følger således oppskriften fra søstermodellene. Den nye store styrekonsollen og førerbenken med vippefront skiller den fra søstermodellen T650 Top. I tillegg er baugspydet endret for å gjøre ombordstigning lettere og flexiteak på sidene akter løfter inntrykket ytterligere. Aktersofaen kan med et enkelt håndgrep falle ned ryggen for å lage solseng.
Utstyr som er inkludert i Tempest 650 Nordic: kompass, hydraulisk styring, styrekonsoll, konsolltrekk, solsengputer foran, pumpe til oppblåsning, RFP bow-roller, padleårer, ryggstøtte i førerbenk, benketrekk, lensepumpe, badestige og bord.
Spesifikasjoner
Mål og vekt
- Lengde6500 mm
- Bredde2670 mm
- Vekt750 kg
- Vekt (fulltanket)750 kg
- Max. antall passasjerer12
- Tubediameter560 mm
Motor
- Max. motoreffekt200 hk
- Tankvolum205 L
Motor og batteri
- Max. effekt200 hk
Annet
- StammelengdeXL (25")
- CE-klassifiseringC
- KlassifiseringsbeskrivelseFartøy til bruk nær kysten. Vindstyrke tom 13,8 m/s dvs liten kuling. Bølgehøyde tom 2 meter.
Standardutstyr
Lensepumpe (automatisk), kompass, elektrisk panel, solputer foran, Drivstofftank (ca 205 L), GRP baugrulle, GRP A-ramme, Oppblåsningspumpe, Leaning post, Akterstige, teakbord, Frontrute.
Ekstrautstyr
Ekstra solseng-sett akter, Bimini topp, Havnepresenning, Konsoll- og benketrekk, Flexiteak tildekking på cockpit, Flexiteak belegg på stringere, Navigasjonslys, Radio, Dusj (ca 67 L), SS A-ramme, Akterplattformsett, vannskibøyle. Ønsker du utstyr som ikke er spesifisert her, ta en prat med din forhandler og han vil hjelpe deg å finne løsninger.
Tempest 650 Nordic
Tempest 650 Nordic har store stuerom i baugen med solseng oppå, og følger således oppskriften fra søstermodellene. Den nye store styrekonsollen og førerbenken med vippefront skiller den fra søster modellen T650 Top. I tillegg er baugspudet endret for å gjøre om bord stigning lettere og flexiteek på sidene akter løfter inntrykket ytterligere.


